Informace k sběru papíru

19.09.2019 12:19

Vážení rodiče,


děkujeme Vám mockrát za velké přispění do kontejneru na starý papír. Velmi si vážíme dobré
spolupráce s Vámi.


Minulý školní rok jsme kooperovali s firmou FCC, která nám platila za 1kg papíru 0,80 Kč.
Protože nabízeli možnost přistavení kontejneru jen na 3 pracovní dny a často nedodrželi předem domluvený termín (z důvodu nedostatku kontejnerů) poohlédli jsme se po jiné společnosti.


Kupní smlouvu jsme od září uzavřeli s obchodní společností KARPIS Trade s. r. o., která nabízí za smíšený papír 1,50 Kč a za lepenku 0,50 Kč. Kontejner nám mohou přistavit na týden.

Za zářijový sběr nám navážili 0,96t papíru protože kontejner je na 3t papíru, dle jejich výpočtu je z 80% lepenka, tudíž je vše za nižší částku. Paní mi řekla, že se jim podařilo chlapy přemluvit a dali nám to do smíšeného, tedy za částku vyšší. (Domnívám se, že důvodem byl náš první sběr). Je to rozdíl, zda dostaneme 1.500 Kč nebo 500 Kč.


Proto bychom Vás chtěli požádat, abychom při vkládání papíru do kontejneru, hospodárně využívali prostor a nevznikaly tam volná místa, zvláště na začátku vrstvení. Tím zajistíme, že se do kontejneru vejde větší množství papíru, a třeba se nám i příštích sběrech podaří, abychom byli zařazeni do "smíšeného".


Tímto krokem chceme zefektivnit Vaše i naše velké snažení.


Děkujeme