17.5.2018 - Exkurze na letiště ve Slatině

17.05.2018 20:44

17.5.2018 - Exkurze na letiště ve Slatině

Ve čtvrtek 17.5.2018 navštívily děti z naší školky mezinárodní letiště v Brně-Tuřanech.

Zaměstnanci letiště připravili zajímavý program. Kromě toho, že se mohly děti seznámit s procesem odbavování cestujících a zavazadel, byla hlavním bodem exkurze problematika záchranného a bezpečnostního systému letiště. Letištní personál vysvětlil dětem funkci bezpečnostního rámu při kontrole pasažérů a také úlohu ozbrojených složek, které zajišťují a kontrolují pořádek v odbavovací hale.

Nejvíce děti bavila prohlídka letištní sanitky a také hasičského auta, které si mohly prolézt skrz na skrz a detailně si prohlédnout jeho vybavení.

I přes nepřízeň počasí se děti vracely do školky s dobrou náladou a spoustou nových zážitků.