15.12.2016 - Vánoční besídka a jarmark

15.12.2016 11:02

15.12.2016 - Vánoční besídka a jarmark

Letos ve znamení modrobílých Vánoc

Ve čtvrtek 15.12.2016 proběhla již tradičně akce MŠ na rozloučení s rokem 2016. Tentokrát s názvem Modrobílé Vánoce. Vše k tomu směřovalo: krásný obrovský smrk. Poděkování patří panu starostovi, který nám ho každoročně k akci poskytuje. Stromeček byl sladěn do barvy bílé a modré. Vystoupení dětí v modrých tričkách, které si již užily na závěrečném školním výletě.

Na podium nastoupilo 42 dětí, které chtěly ukázat svým nejbližším, co se všechno v mateřince do Vánoc naučily. A nebylo toho málo:
Básničky, písničky, tanečky, angličtinu i jogová cvičení. Ve druhé části vystoupení jsme zvládli i vánoční koledy a tu poslední si všichni zazpívali s námi. Odměnou nám byl veliký potlesk od naplněného sálu rodičů a příbuzných, kteří se přišli na své nejmenší podívat.

Poté následoval prodejní jarmark vánočních nezbytných drobností, které přece nutně každý rok potřebujeme. A tak se nakupovalo, občerstvovalo, povídalo a jako každoročně setkání všech bylo velmi milé a příjemné.

Na tuto akci se každý rok pečlivě připravujeme a máme velikou radost z toho, že i naše maminky nám hodně pomáhají. Bez nich bychom to samy těžko zvládli.
Děkuji paním učitelkám Soni Hromkové, Petře Stejskalové a Hance Volkové za skvěle připravený program s dětmi. Paní Katce Plevové za technické zázemí kolem vystoupení. Paní Jitce Čulíkové a Radce Viktorinové za výzdobu sálu a pomoc s dětmi při vystoupení.

Naše vánoční poděkování patří samozřejmě maminkám, které se obrovskou měrou podílely na tradičním zimním jarmarku:

• paní Hynkové za přísun 18l voňavého vánočního moku pro dospělé,
  • paní Bardynové za přípravu netradičních ochutnávek (Quiche a sushi) a pomoc při jejich prodeji,
  • paní Šmerdové za sušenky, vánoční ozdůbky a autíčka,
  • paní Vlachové za dárkové medíky,
  • paní Gillové za perníčky,
  • Blahákovým za lesní skřítky a sovičky,
  • paní Mackové za trauma gely,
  • paní Benešové za dárková vánoční srdíčka,
  • paní Maštalířové za domácí pečené čaje,
  • paní Titzové za delikates hruškové marmelády,
  • paní Kalčíkové za ozdobné svíčky,
  • paní Kalouskové za záložky do knihy,
  • paní Doležalové za andílky a vánoční dekorace,
  • paní Pivodové za svíčky ve skle,
  • paní Rybníkářové za peněžní příspěvek 300,- Kč,
  • paní Zemanové za 3D papírové ozdoby,
  • paní Weissové za ručně šité hračky,
  • paní Železné za svícny (sáně) a vosk do aroma lamp,
  • paní Maršálkové za papírové ozdoby a srdíčka,
  • paní Bočkové za modní doplňky pro děti,
  • paní Žižkové za efektní vánoční ozdoby,
  • panu Gabrielovi za ptačí budky,
  • paní Hénkové za vánoční ozdoby ,
  • paní Czihalové za perníčky,
  • paní Vítové za perníčky a vánoční ozdoby,
  • paní Šmerdové od Matýska za vánoční balíčky s ozdobami a zapůjčení modrých vánočních dekorací,
  • paní Šindelářové za gelové svíčky.

Kolektiv pracovníků MŠ Kovalovice dále děkuje paní Hlásenské za vánoční kolekce pro všechny pracovníky MŠ.

Krásné a pohodové Vánoce, hodně zdraví do nového roku 2017 Vám a Vašim dětem přeje kolektiv pracovníků MŠ.

Vážení rodiče,

děkujeme vám za účast na 5.tradičním zimním jarmarku v prosinci roku 2016, jíž jste přispěli k finančnímu příspěvku pro naše děti v hodnotě 11 830 Kč. Dále děkujeme pí Hynkové, která do této částky přispěla 260 Kč z mateřského centra Človíček. Váš finanční příspěvek bude použit ve prospěch dětí.

Fotografie z akce ZDE.

Video od pana Poluse.