13.12.2017 - Vánoční besídka

13.12.2017 13:12

13.12.2017 - Vánoční besídka

Červenobílé Vánoce……

V závěru kalendářního roku 2017 jsme se opět sešli, již pošesté v sále kovalovického úřadu, abychom společně s našimi nejmenšími pomalu zakončili uplynulý rok.

Vystoupení dětí bylo tentokrát rozděleno na dvě části, aby všichni rodiče měli možnost sledovat své děti na podiu.

Nejdříve zahájila třída Ježečků s čertovskou mašinkou (vzpomněli jsme si tím na našeho jediného pana učitele MŠ,  Mgr.Jiřího Gebauera, který složil slova k čertovské mašince). Následovalo pásmo písniček a básniček, které jsme se rádi ve školce učili a moc dobře se přitom bavili.

Poté nás vystřídala třída Žabiček, která překvapila nastudováním pohádky O veliké řepě. Následovali čertovské i vánoční tanečky, básničky, koledy. Naše vystoupení jsme společně zakončili  písničkou O Vánocích, kterou jsme si společně zazpívali  s budoucími předškoláčky.

Poté následoval velký čertovský jarmark, kde se o sto šest nakupovalo i prodávalo. Vše ve prospěch dětí…..Krásná, velká a náročná akce byla odměněna mnoha úsměvy i uznáním ze strany obecenstva.

Vážíme si toho, že setkávání v čase předvánočním se stalo příjemnou tradicí naší MŠ.

Děkuji  celému kolektivu mateřinky za přípravu této smysluplné akce. Děkuji rodičům, kteří měli možnost a zájem nám s jarmarkem pomoci….svými výrobky, či zakoupenými milými vánočními drobnůstkami. Panu starostovi děkujeme za zajištění krásného vánočního stromu (jako každý rok).

Děkujeme : paní Hynkové, paní Bardynové, paní Kalčíkové a panu Kalčíkovi, paní Martauzové, paní Benešové, paní Zemanové, paní Šmerdové (od Honzíka), paní Gabrielové, paní Šmerdové (od Michalky), paní Křížové, paní Železné, paní Severové, paníGillové, paní Staníčkové, paní Vítové, paní Vystavělové, paní Weisové, panu Střížovi, paní Mackové, paní Tometschek, paní Žižkové, paní Brabcové, paní Šmerdové (od Jozífka), paní Šmerdové (od Matyáška), paní Valehrachové.

Dále naše velké poděkování patří paní Maštalířové a firmě Šmerda za finanční příspěvek na jarmark v hodnotě 2 tis. korun. Rodičům Bianky Šmerdové za dva krásné vánoční stromy pro třídy.  Paní Pivodové za velké vánoční dárky pro děti – pastelky, vodové barvy, voskovky, barevné papíry, lepidla, kreslící čtvrtky.

Krásné prožití svátků vánočních v kruhu svých nejbližších Vám přeje kolektiv MŠ.

Fotografie z akce k vidění ZDE.

Video z akce od pana Poluse ZDE.