30.10.-3.11.2017 - Barevný týden v MŠ

30.10.2017 20:47

30.10.-3.11.2017 - Barevný týden v MŠ

Učíme se barvy, rozlišujeme, poznáváme, porovnáváme ...

• pondělí - zelené
  • úterý - žluté
  • středa - oranžová,
  • čtvrtek - modrý
  • pátek – červený

BAREVNÝ „barvičkový“ týden

Začalo to zeleným pondělím, úterý bylo žluté, středa oranžová, čtvrtek modrý a pátek červený. Každý den jsme se ve školce scházeli barevně vyladěni a jak nám to všem slušelo! Dětem, paní učitelkám i „tetě“ Jitce!

Barvičky jsme hledali, kde se dalo - ve třídě, na oblečení, v hračkách, na ovoci, zelenině i venku.

Celý týden jsme měli spoustu práce s plněním různých „barevných“ úkolů. Třeba na pracovním listu se kočičce zamotala barevná klubíčka a my jsme jí je pomáhali rozmotat, v LOGICO tabulce jsme přiřazovali ty správně barevné štetečky k obrázkům a také jsme hráli hru „na barvy“.

No a ve středu nám už na okna školky zaťukala paní Zima, to abychom na ni nezapomněli a začali připravovat vánoční překvapení.

H.Musilová

BAREVNÝ TÝDEN V MŠ

A zase nás navštívil podzim a my si chtěli vyzkoušet jak se v těchto krásných barvách podzim cítí. Naučili jsme se básničku a každý den si oblékli jinou barvičku.

ORANŽOVÁ LETÍ SVĚTEM,
VONÍ SLUNCEM, MEDEM, LÉTEM,
NĚKDY MÉNĚ, NĚKDY VÍCE, NOSÍ JE I SLUNEČNICE.

A JIŽ JE TU BARVA JINÁ, HROZEN VÍNA PŘIPOMÍNÁ
KDYŽ ČERVENÁ MODROU SCHOVÁ, OBJEVÍ SE FIALOVÁ

KOUZLA, KTERÁ BARVY TAJÍ, DĚTI DÁVNO DOBŘE ZNAJÍ.
ŽLUTÁ S MODROU – HURÁ, SLÁVA!
ZELENÁ SE JAKO TRÁVA.

Petra Stejskalová