29.5.2014 – Klášter Rajhrad

29.05.2014 00:33

29.5.2014 – Klášter Rajhrad  - Výlet na závěr školního roku aneb Prší, prší, jen se leje…

Ve čtvrtek 29.5.2014 jsme se vypravili na společný výlet s našimi kamarády z mateřské školy Viničné Šumice do Památníku písemnictví v historickém areálu kláštera v Rajhradu.

Čekala nás pohádková výstava (od Ferdy k Jonatánovi) a návštěva záchranné stanice pro zvířata.

Výstava nás překvapila v krásné historické výstavní síni, ve které na nás čekala zvířátka ze známých pohádek… pes Jonatán, Ferda Mravenec, kocour Modroočko….a další

Moc se líbila hraná pohádka o chaloupce Roubence….ani jsme nestihli omalovánky zvířátek a skládání maxipuzzlí..

Poté jsme se zabalili do pláštěnek a deštníků a za hustého deště jsme se vydali na prohlídku „zvířecí nemocnice“ za klášterem. Zde jsme se dozvěděli spoustu zajímavého o čápech, krkavcích, vírovi, labutích, pávech a veverkách.

V poslední části zahrady nás čekali  dravci a mladá srnčí rodinka.

Jako překvapení se objevila sova pálená, kterou si mohl každý z nás pohladit po bříšku.

……A PŘITOM VŠEM NÁM PRŠELO, JEN SE LILO…….

Poděkování za doprovod při výletu patří: paní Šmerdové Martě, paní Hlávkové, paní Hynkové, paní Plevové a paní Čulíkové….

Celá fotogalerie k vidění ZDE.