27.9.2017 - Výlet Rajhrad

27.09.2017 23:24

27.9.2017 - Výlet Rajhrad – Památník písemnictví / Jedeme za Zlatovláskou

První společný výlet ve školním roce 2017/2018

Ve středu 27.9.2017 děti z naší MŠ navštívily klášter v Rajhradě – Památník národního písemnictví. V krásném sále jsme našli výstavu o O Zlatovlásce od Josefa Kainara. Děti byly formou otázek seznámeny s touto známou pohádkou. Starší děti dokázaly na připravené otázky rychle odpovídat. Předškolní děti navštívily ještě expozici Abeceda, kde je nejvíce zaujal psací stroj, který se používal jako předchůdce počítače.

V malebném prostředí rajhradského kláštera jsme strávili příjemné dopoledne i s mnoha mladými pávy, které jsme pozorovali za okny na klášterním nádvoří. Podzimní počasí nám také přálo a my se budeme  těšit na další výlet.

Za MŠ Kovalovice Soňa Hromková a Helena Skolková

Poděkování:

MŠ Kovalovice děkuje paní Trávničkové od Nikolky a paní Šmerdové od Josífka za doprovod dětí na školním výletě.

Fotografie z akce k vidění ZDE.